• Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu
  • İstanbul Kız öğrenci Yurtları
  • İstanbul Yurt Fiyatları

Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu-Beşiktaş'ta Yaşam

  • İstanbul Kız Yurtları Fiyatları

Beşiktaş'ta Yaşam

İstanbul'da yaşamak ve İstanbul'da öğrenci olmak duygusunu gerçek anlamıyla hissetmektir.Küçük bir şehirden istanbul'a gelinmişse hele, özgürlüğün tadını çıkarmaktır.Canın sıkkınken vapura atlayıp bi kadıköy yapıp tüm sıkıntıları denize atmaktır.Yağmurlu havada hemencecik taksim'e çıkıp bir sinemada bulmaktır kendini.Maç günlerinde köyiçi'nde binbir çeşit coşkuya şahit olmaktır (bi de derbi varsa).Ortaköy'de haftasonları renklerin içinde kaybolmaktır.Genç olmanın ve öğrenci olmanın tüm güzelliklerini yaşamaktır.

Boğazla içiçe Rengarenk İskele Güneşli Günlerin Tadı Keşfedilecek Mekanlar Üniversite Öğrecilerinin Sevdiği Yer Hergün Gidilecek Etkinlikler Kumpir,Kumru,Waffle ve nicesi..
  • Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları

Gezilecek Yerler

Besiktas'ta oturmak demek, gece yarisi Ortaköy'e gitmek, kafaya esince Fulya'daki Güllüoğlu'na yuruyup fıstık ezmesi almak, pazarlari Emirgan'a kadar süren yürüyüşler yapmak, Taksim'e gitmek icin dolmuş ya da otobüsü değil, sırf zevkine Kabataş'taki funikuleri kullanmak, arkadaslarla alkim önünde buluşmaktir.Şampiyon'da kokoreç yemek,sahilde sabaha kadar oturmaktir. Arnavutkoy'dur,Bebek'tir.Üsküdar vapurudur;ama gidişleri değildir sevilen,Beşiktaş'a dönüşleridir.

Beşiktaş'ta otumak Boğaz'da oturmak,Boğazı yaşamak demektir. Besiktas'ta oturmak istanbul'da öğrenci olmak demektir,öğrenciliğin bittiğini,beşitaştan gidince anlarsiniz. istanbul'u birakip gidemeseniz de istanbul'a en baştan baslarsiniz,yillar once ilk geldiginiz gunleri en bastan yasarsiniz. istanbul sizin icin Beşiktaş ve cevresinden ibaretmis, anlarsiniz.En çok güldüğünüz,en çokk ağladiğiniz yer orasiymis, görürsünüz. En baştan bu şehre alişmaya çalışırsınız.

Besiktas'tan ayrilmak da; yolunuz tekrar dustugunde sair nedim'i, ihlamur'u, macka'yi, yildiz'i, barbaros'u gorunce kimseye aldirmadan aglamaktir. sirf havasini tekrar alayim diye yollari uzatmak, eve gec gitmeyi goze almak, trafige aldirmamaktir. istanbul'a yeni gelenlere, ya da universite kazanip bir sekilde geleceklere tavsiyemiz: yasayin Beşiktaş'ı.Şehrin bambaska bir tarafinda bile olsa okulunuz, gidin yasayin orayi. ayrilmasi bile guzel besiktas'tan, ayrilinca ozlemesi bile guzel.

Yıldız Sarayı Yıldız Korusu Dolmabahçe Sarayı Çırağan Sarayı Ortaköy Bebek Kuruçeşme
  • istanbul Özel Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları

Beşitaşta Öğrenci Olmak

Beşiktaş, İstanbul’da sokakta kahvaltı etme modasının kalbinin attığı semt. Zira sadece kahvaltıcıların bulunduğu bir sokağa ev sahipliği yapıyor.Şair Aşık Veysi Sokak veya Çelebioğlu Sokak’a girdiğinizde, ‘Beşiktaş’ın en iyi Yurdu’ gibi listelerin sebebini anlayacaksınız. Semt sakinleri için artık gelenekselleşmiş kahvaltıcılar.Haftasonu haftaiçi keyif yapılabilir yerler.Öğrenciler için ideal mekanlarda var.Bu civarda ki öğrenci yurtlarında kalanlar çok şanslı.

Kahvaltı sonrasındaysa, meraklısı ‘çarşı’ya çıkabilir. Amacınız giysi veya ayakkabı alışverişi yapmaksa, Köyiçi’ndeki irili ufaklı mağazalarla yetinmeyin; klostrofobinizi yenip Sinan Paşa Pasajı’na mutlaka uğrayın. ‘Farklı’ parçalar bulmanız garanti. ‘Yok, alışverişle işim olmaz’ derseniz, sizi öncelikle vapur iskelesinin karşısındaki Deniz Müzesi’ne alalım. Zira burası dünyanın sayılı müzelerinden biri; 20 bin adet eserin arasında tam 14 tane saltanat kayığı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bazı eşyalarının yanı sıra denizciliğe dair haritalardan armalar ve fenerlere, ne ararsanız var… İlk olarak 1897’de II. Abdülhamit döneminde Haliç’te kuruldu, 1961’de bugünkü yerine taşınan ve 2013’te uzun bir restorasyon sonrası yeniden açıldı

Beşiktaş Çarşı Sinanpaşa Barbaros Hayrettin Paşa Kartal Yuvası İnönü Kahvaltıcılar Sokağı Ihlamur kasrı
  • İstanbul Yurt Fiyatları

Gezilecek Yerler-Beşiktaşta Yaşam

Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı dönemine ait bir yapıdır. 1843 yılında yapımına başlanmıştır. Dolmabahçe Sarayı, tarihin izlerini taşıyan bir eserdir. Geniş ve çeşitli bir mimariye sahip olan saray, önemli eserler arasındadır. Dolmabahçe Sarayı, Türk tarihi açısında önemli bir yere sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk, Dolmabahçe Saray’ında vefat etmiştir. Atatürk’ün vefatından sonra müze olarak kullanılmaya başlamıştır. Dolmabahçe Sarayı, İstanbul’da mutlaka görülmesi gereken sarayların ilk sırasında gelmektedir.

Çırağan Sarayı, Çırağan Caddesi’nde yer almaktadır. Osmanlı dönemine ait bu yapı, güzelliği ve mimarisi ile hayranlık uyandırmaktadır. Günümüzde ise Çırağan Saray’ında düğünler yapılmakta ve davet verilmektedir. Dolmabahçe Saat Kulesi, II. Abdülhamit tarafından inşa ettirilmiştir. Saat Kule'nin saatinin Fransız yapımı olduğu bilinmektedir.

Dolmabahçe Çırağan Saat Kulesi Ihlamur Deniz Müzesi itfaiye Müzesi Küçükçiftlik Park